Świadectwa

Pielgrzymka oczami pątników

Dorota

Nie mogę opowiedzieć jednym zdaniem, gdyż odpowiedź nie jest ani jedna ani prosta. Jest myślę, zaproszeniem do wędrówki z Bogiem przez całe życie. Jest dla mnie olbrzymią łaską, którą podejmuje z Jego rąk. Czasem szczególnego przeżywania Bożych prawd, dojrzewania duchowego, odkrywania zakamarków ducha i wypełniania ich Bogiem. Podążanie szlakiem pielgrzymki ku Matce Jasnogórskiej jest wyróżnieniem i olbrzymim szczęściem. Tak się cieszę, że mam zdrowie i siły iść do Naszej Matki.

Każda pielgrzymka ubogaca mnie coraz bardziej. Jest kolejnym krokiem w stronę bardziej świadomego i odpowiedniego bycia katolikiem.

Wspólnota osób modlących się daje mi przeświadczenie, że nie jestem sama, że wokół są ludzie, którzy też pragną Boga, potrzebują mojej pomocy i uczą mnie jak Go dotrzeć w każdym człowieku.

Pielgrzymka jest dla mnie czasem nawrócenia, umocnienia, czasem odnowienia mojej wiary.

Nie zawsze jest łatwo znieść ból fizyczny, jednak ból duchowy jest ciężarem o wiele bardziej wyczerpującym człowieka. Nauczyłam się na Pielgrzymce co znaczy cieszyć się każda nawet najmniejszą radością, dostrzegać we wszystkim Boga, nauczyłam się wychodzić poza siebie, dostrzegać potrzeby innych. Zrozumiałam, że być człowiekiem wierzącym, to przede wszystkim świadczyć życiem, myśleć o Nim na każdym kroku. O wiele głębiej też przeżywam spotkanie z Chrystusem w Eucharystii.

Owoce Pielgrzymki wciąż dojrzewają. Modlę się o to całym sercem, proszę Maryję, abym potrafiła tak jak Ona mówić Bogu `Tak`. Tak jak Maryja zawierzyć i zaufać Mu. Powierzyć swe życie całkowicie w Jego ręce. Może to, że okazuję więcej cierpliwości wobec bliźnich, może to że sięgam częściej po Pismo Święte i korzystam z sakramentu pokuty, może to że każdą chwilę powierzam Bogu, uczę się jak żyć aby nie zmarnować łaski. Może to są właśnie owoce Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. Ale jedno wiem na pewno, że Matka Boża do której miałam szczęście podążać trzy razy czuwa nade mną, przez Jej ręce spływa na mnie wiele łask, że mogę się zawsze do Niej zwrócić i mnie wysłucha i mam nadzieję, że będę mogła zawsze w swoim życiu zdążać na Jasną Górę i Pani Jasnogórskiej powierzyć całe moje życie.

Wszystkie świedectwa

Podziel się swoją opinią:

Wesprzyj Pielgrzymkę Podlaską

Przygotowania do pielgrzymki trwają cały rok. Z tego względu chcielibyśmy prosić Was o pomoc w jej organizacji.

Jak mogę pomóc?
Łosice1 sierpnia
Biała Podlaska1 sierpnia
Włodawa31 lipca
Komarówka Podlaska2 sierpnia
Siedlce2 sierpnia
Łuków3 sierpnia
Garwolin3 sierpnia
Wilga3 sierpnia
Ciepielów7 sierpnia
znak wskazujący Częstochowę
Dzień modlitw o powołania8 sierpnia
namiot
Dzień modlitw za służbę zdrowia9 sierpnia
lasek pojednania
Lasek Pojedniania13 sierpnia
Msza Św. w Mirowie13 sierpnia
Wejście pielgrzymki na Jasną Górę14 sierpnia
Uroczystość
Wniebowzięcia NMP
na Jasnej Górze
15 sierpnia
Zdjęcia pochodzą z serwisu www.freepik.com